Jaký doktor, takový klient

V našich osobních životech i v práci se nám stále zrcadlí to, jak to my sami máme nastavené. Lidé kolem nás jsou našimi zrcadly, v jejihž odrazu můžeme spatřit pravdu o nás samotných. 

Jak jsem na to přišel?

Vlastně úplně jednoduše. Začal jsem pozorovat vztahové souvislosti . Můj způsob života, myšlení a cítění přitahoval stejnou klientelu a naopak. To zaměření bylo na nemoc, bolest, negaci, pasivitu,
smíření se s nezvratnou realitou.

Celé jsem to pojal jako osobní seberozvoj. Začalo být jasné, že chci-li pracovat s lidmi, kteří na sobě makají, tak musím dělat to samé. Přišel jsem tedy na to, že ordinace zrcadlí mě samotného.

Tehdy padlo rozhodnutí mít klienty, kteří se o sebe starají a chtějí být zdraví, tedy klienty kteří jdou ke svému zdraví takzvaně přes sebe a ne přes své nemoci a lékaře. Změníte-li nastavení, změní se i forma. Věřím tomu, že se ze mě stává lékař méně direktivní , více naslouchající, více pokorný. Největší odměnou je pak klient, který svým vlastním příběhem učí vás.

Historka

Jednou jsem stál na náměstí v Novém Městě nad Metují se svým kamarádem a pacientem zároveň. Šel okolo jeho známý a on se mě rozhodl představit. Řekl mu „tohle je náš pan doktor, někdy pomáhá on nám a někdy pomáháme my jemu.“

 

MUDr. Lukáš Javorský
#doktorzhor

Jak se objednat?

Objednávejte se prosím přes objednávkový formulář nebo přes SMS zprávy na tel.:+420 777 709 290. Na objednávky odpovím ve chvíli, kdy budu mít prostor a klid u diáře.

Objednávka konzultace

Prosím, vyplňte toto pole.
Zadejte prosím platnou e-mailovou adresu.
Telefon *
Prosím, vyplňte toto pole.
20 - 1 = ?
Pro pokračování prosím vložte výsledek
Chcete-li pokračovat, musíte souhlasit s podmínkami

Služby ordinace